Beogradska Berza - Tržišne informacije

Akcije sa najvećim rastom cene na regulisanom tržištu (15.12.2017)

VITLVital a.d. , Vrbas14,14%
SJPTSojaprotein a.d. , Bečej0,72%
MTLCMetalac a.d. , Gornji Milanovac0,58%

Akcije sa najvećim padom cene na regulisanom tržištu (15.12.2017)

DNOSDunav osiguranje a.d. , Beograd-5,98%
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd-1,82%
KMBNKomercijalna banka a.d. , Beograd-1,15%
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd-1,15%

Akcije sa najvećim prometom na regulisanom tržištu (15.12.2017)

KMBNKomercijalna banka a.d. , Beograd6.232.200,00
NIISNIS a.d., Novi Sad1.418.630,00
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd1.257.608,00
SJPTSojaprotein a.d. , Bečej470.820,00
VITLVital a.d. , Vrbas138.872,00
MTLCMetalac a.d. , Gornji Milanovac113.710,00
TGASMesser Tehnogas a.d. , Beograd70.100,00
DNOSDunav osiguranje a.d. , Beograd19.800,00
PRGSProgres a.d. , Beograd990,00


Dnevna statistika trgovanja na Beogradskoj berzi

Prime Listing - Akcije - (15.12.2017)

SimbolCenaPromena %OpenMaxMinVWAPObimPromet
AERO1.458-1,151.4751.4751.4481.4748531.257.608
NIIS7000,006967006967002.0271.418.630
SJPT4200,724204204204201.121470.820

Prime Listing - Obveznice RS - (15.12.2017)

SimbolCenaPrinosPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
RSO15129104,42500,000,77104,4250104,4250104,4250104,42502.030252.892.877

Standard Listing - Akcije - (15.12.2017)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
KMBN1.883-1,151.9001.9201.8801.8833.3106.232.200
MTLC2.0670,582.0572.0802.0572.06755113.710

Open Market - Akcije - (15.12.2017)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
DNOS1.100-5,981.1001.1001.1001.1001819.800
PRGS100,001010101099990
TGAS11.683-1,8211.60011.85011.60011.683670.100
VITL79914,14775799775789176138.872

MTP - Akcije - (15.12.2017)

SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet
AMSO49724,5625112012059.640
CNPR1.1000,00156722156171.600
GRDB8510,00383132.553
IMKM3000,00406404012.000
PDCL5.50010,00268844.000
PLTK10-33,332.8555050500
RUDO1490,0039910010014.900
TLKB2.2000,001238817.600
ZLTP2.4000,0022623048115.200

Izvor informacija: Beogradska Berza a.d.

AERO :: 1.458 :: -1,15    DNOS :: 1.100 :: -5,98    KMBN :: 1.883 :: -1,15    MTLC :: 2.067 :: 0,58    NIIS :: 700 :: 0,00    PRGS :: 10 :: 0,00    SJPT :: 420 :: 0,72    TGAS :: 11.683 :: -1,82    VITL :: 799 :: 14,14    Beogradska Berza a.d.
AMSO :: 497 :: 24,56    CNPR :: 1.100 :: 0,00    GRDB :: 851 :: 0,00    IMKM :: 300 :: 0,00    PDCL :: 5.500 :: 10,00    PLTK :: 10 :: -33,33    RUDO :: 149 :: 0,00    TLKB :: 2.200 :: 0,00    ZLTP :: 2.400 :: 0,00    Beogradska Berza a.d.
Cena zlata na dan 15.12.2017
1245.30 USD za Uncu      Promena: -0.83 %
Cena srebra na dan 15.12.2017
16.08 USD za Uncu      Promena: 0 %