Beogradska Berza - Tržišne informacije

Akcije sa najvećim rastom cene na regulisanom tržištu (23.05.2017)

ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd0,13%
DINNPBPhilip Morris Operations a.d. , Niš0,04%
ALFAAlfa plam a.d. , Vranje0,00%

Akcije sa najvećim padom cene na regulisanom tržištu (23.05.2017)

JMBNJubmes banka a.d. , Beograd-2,78%
NIISNIS a.d., Novi Sad-0,40%
MTLCMetalac a.d. , Gornji Milanovac-0,29%
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd-0,15%

Akcije sa najvećim prometom na regulisanom tržištu (23.05.2017)

ENHLEnergoprojekt holding a.d. , Beograd12.627.812,00
NIISNIS a.d., Novi Sad5.068.925,00
ALFAAlfa plam a.d. , Vranje2.730.078,00
MTLCMetalac a.d. , Gornji Milanovac2.063.440,00
AEROAerodrom Nikola Tesla a.d. , Beograd608.650,00
DINNPBPhilip Morris Operations a.d. , Niš607.627,00
JESVJedinstvo a.d. , Sevojno490.000,00
IMPLImpol Seval a.d. , Sevojno169.500,00
JMBNJubmes banka a.d. , Beograd70.000,00


Dnevna statistika trgovanja na Beogradskoj berzi

Prime Listing - Akcije - (23.05.2017)

SimbolCenaPromena %OpenMaxMinVWAPObimPromet
AERO1.300-0,151.3021.3021.3001.301468608.650
ENHL1.5020,131.5001.5201.5001.5028.40912.627.812
NIIS745-0,407457457417456.8055.068.925

Prime Listing - Obveznice RS - (23.05.2017)

SimbolCenaPrinosPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
RSO1352113,26500,00-2,39113,2650113,2650113,2650113,265025.000283.162.500
RSO15105106,90430,000,18106,9043106,9043106,9043106,904313.800147.527.934
RSO15112106,26480,000,26106,2648106,2648106,2648106,264823.523249.966.689

Standard Listing - Akcije - (23.05.2017)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
ALFA35.0010,0035.00135.00135.00135.001782.730.078
JESV4.9000,004.9004.9004.9004.900100490.000
MTLC1.731-0,291.7421.7421.7301.7311.1922.063.440

Open Market - Akcije - (23.05.2017)

SimbolCenaPromena %Cena na otvaranjuMaxMinVWAPObimPromet
DINNPB2.7010,042.7002.7012.7002.701225607.627
IMPL3.3900,003.3903.3903.3903.39050169.500
JMBN7.000-2,787.0007.0007.0007.0001070.000

MTP - Akcije - (23.05.2017)

SimbolCenaPromena %Ukupna ponudaUkupna tražnjaObimPromet
AKDM250-3,854.14920010025.000
GRDB8500,002002004034.000
PARP1.10011,68250808250275.000
PDCL5.5000,00323222121.000
RUDO1490,004.03415015022.350
RVST1.9300,00181551325.090
SPRU1.850-48,77172202037.000
SVTR5204,0067676734.840
TLKB1.7501,746110561106.750

Izvor informacija: Beogradska Berza a.d.

AERO :: 1.300 :: -0,15    ALFA :: 35.001 :: 0,00    DINNPB :: 2.701 :: 0,04    ENHL :: 1.502 :: 0,13    IMPL :: 3.390 :: 0,00    JESV :: 4.900 :: 0,00    JMBN :: 7.000 :: -2,78    MTLC :: 1.731 :: -0,29    NIIS :: 745 :: -0,40    Beogradska Berza a.d.
AKDM :: 250 :: -3,85    GRDB :: 850 :: 0,00    PARP :: 1.100 :: 11,68    PDCL :: 5.500 :: 0,00    RUDO :: 149 :: 0,00    RVST :: 1.930 :: 0,00    SPRU :: 1.850 :: -48,77    SVTR :: 520 :: 4,00    TLKB :: 1.750 :: 1,74    Beogradska Berza a.d.
Cena zlata na dan 22.05.2017
1260.45 USD za Uncu      Promena: 0.39 %
Cena srebra na dan 22.05.2017
17.16 USD za Uncu      Promena: 1.72 %